Skip to main

Ödüller

Bosch Bursa Fabrikası, Avrupa Birliği Çevre Ödülleri Türkiye Programı’nda finalist oldu!

RBTR Bursa, Bölgesel Çevre Merkezi (REC Türkiye) ve TÜSİAD (Türk Sanayici ve İşadamları Derneği) tarafından bu yıl dördüncü kez düzenlenen ve konusu “Sürdürülebilirlik ve İnovasyon” olan Avrupa Birliği Çevre Ödülleri Türkiye Programı’nda finalist oldu. Süreç, Ürün ve Yönetim olmak üzere üç kategoride düzenlenen ve 35 projenin yer aldığı yarışmaya RBTR-Bursa, “Yönetim” kategorisinde katılmış ve “Çevre Yönetim Sistemi” projesi ile, çevresel ve sosyal konularda bilinçlendirme, bilgilendirme, iş birliği çalışmaları ve kapasite geliştirici faaliyetlerde başarılı bulunarak, finalist olmuştur. Bu derece ile “Çevre Yönetim Sistemi” projesi aynı zamanda Avrupa çapında yapılacak olan “AB Çevre Ödülleri Yarışması”na da katılmaya hak kazanmıştır.

Bosch Bursa Fabrikası bir ilki daha başarmanın mutluluğunu yaşıyor…

Dünya çapındaki tüm Bosch birimlerinin katılımıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Bosch İletişim Ödülleri” yarışmasında Bosch Bursa Fabrikası, katıldığı “Kim 1000 puan ister?” projesi ile 104 proje arasından “Yaratıcı İletişim Araçları” kategorisinde birinciliğe layık görüldü.

2011 Ekim ayında Türkiye KalDer –Mükemmellikte Süreklilik Ödülü’ne hazırlık aşamasında “Kim 1000 puan ister?” yarışması düzenlemiş ve çalışanlara geleneksel öğrenme yöntemlerinden farklı bir şekilde, eğlenceli bir ortamda bilgiler aktarılmıştı. Yarışmanın ikinci aşamasında ise; toplanan puan karşılığı bütçe ile kurumsal sosyal sorumluluk kapsamında, 2006-2008 yılları arasında “Bursa Eğitime Koşuyor” projesi ile desteklenen köy okullarının geçen yıllar içerisinde oluşan ihtiyaçlarını karşılamak ve öğrencilere daha iyi şartlarda eğitim olanağı sunabilmek hedeflenmişti.

Gerçekleştirilen bu etkinlik, iç iletişim alanında gösterdiği üstün başarı sebebiyle, “Bosch İletişim Ödülleri” yarışmasında “Yaratıcı İletişim Araçları” kategorisinde birinciliğe layık görüldü.

Bosch Bursa bir ilki daha gerçekleştirerek, bu ödülü Türkiye’ye kazandıran ilk fabrika olmanın gururunu yaşıyor.